Giant, Giant Mountains, Czech Paradise
MountainsRokytnice

Rokytnice

by

Rokytnice(německyRochlitz) je město a horské letovisko v západních Krkonoších. Nachází se v Libereckém kraji, v okrese Semily, v protáhlém údolí Huťského potoka mezi masivy hor Stráž (782 m), Čertova hora (1022 m) a Lysá hora (1344 m) isang podel levého (východní) břehu řeky Jizery.

Ang bayan sa lambak ng Huťský potok ay malamang na itinatag sa paligid ng 1574 bilang isang kasunduan sa salamin. Ang mga unang naninirahan ay naninirahan dito sa pamamagitan ng pagmimina ng kahoy, tanso, pilak at tingga. Sa 1625, si Albrecht ng Valdštejn ay nagsaliksik ng mga lokal na deposito, na pinahusay din ang mga kondisyon ng pamumuhay ng mga lokal na minero. Pagkatapos ng kamatayan ni Valdstein, ang kahulugan ng mga mina ay bumagsak muli. Simula noon, hanggang sa 20 century, sinubukan ng lokal na populasyon na ibalik ang aktibidad sa pagmimina, ngunit hindi ito naging matagumpay. Mula noong itinatag ang lungsod, ito ay umuunlad sa tradisyunal na paggawa ng salamin. Kahit na matapos ang Digmaang Tatlumpung Taon, ang mga mamamayan ng Rokytnice ay karamihan sa Protestante na mga pananampalataya, na humantong sa hindi pa matagumpay na mga pagsisikap na muling ipagturo. Sa 18. siglo, nagkaroon ng paghihimagsik sa lungsod. Sa panahong ito, itinatag ang unang negosyo sa tela. Pang-industriya pag-unlad ay nakatulong sa pagtatayo ng railway track Martinice sa Giant Mountains - Rokytnice, na kung saan ay inilagay sa operasyon sa 1899. Sa 1903, isang bagong town hall ang itinayo sa gitnang Rokytnice, na naipasa sa 70. taon ng pagbabagong-tatag. Pagkatapos ng 2. Ang Digmaang Pandaigdig at ang pagpapaalis sa mga naninirahan sa Aleman, ang pag-unlad ng turismo sa lungsod at mga kapaligiran nito ay nagaganap.

Území

Kabilang dito ang apat na mga teritoryo sa kanal: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice, Rokytno sa Krkonoše Mountains at Františkov sa Giant Mountains. Tungkol sa rehistro, tinutukoy din ni Dolní Rokytnice ang mga lokal na bahagi ng Hleďsebe, Hranice at Studenov.

Gitnang teritoryo ng Dolní Rokytnice sa bayan Rokytnice kasama ang hindi lamang Lower Rokytnice angkinin ang higit residential units Hledsebe, Studenov, Fox Hole, Hangganan, Vilemov, Summer Party, Winter Party, Little Rokytnice. Sa timog-kanluran, ang burol Stráž ay bumaba. Kasama rin ni Dolni Rokytnice ang Simbahan ni San Miguel Arkanghel.

Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí probíhá náměstím před radnicí: většina plochy náměstí patří do Dolní Rokytnice, radnice s obchodním domem však již patří do Horní Rokytnice.

Kadre ng Teritoryo ng Upper RokytniceBilang karagdagan sa sarili nitong Horní Rokytnice, kabilang dito ang mga yunit ng pag-areglo ng Horní Ves, Horní Kout, Zákoutí, Hrušov at Horní Domky. Sa pangunahing kalsada sa kanluran ay natutukoy ng mga Town Hall square, sa silangang bahagi ay nagtatapos hindi malayo mula sa Upper Square at sa istasyon ng bus (field ay hindi na kabilang sa Rokytná). Nasa timog ang buong ridge ng Sachra, sa hilagang-kanluran na rehiyon Na skalkách at Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromě vlastního Rokytna i sídelní celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Gawin území Dale Patri Horní cast údolí Huťského potoka včetně Huťského vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene ng Pas území až k hlavnímu hřebeni Krkonoš: Lysá hora, Ricky Velká Mumlava isang Malá Mumlava včetně Malé Casti Mumlavy po soutoku (od Krakonošovy snídaně až k Ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; na hřebeni v okolí vrchu SokolníkuRokytno hraničí s Polskem.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, ležící jižně od Sachrova hřebene, a pás území východně od osady až k vrcholu Vlčího hřebene.

Znak

Kdy městečko získalo znak, není přesně známo. Kung ang isang tao ay may isang panayam tungkol sa isang pulis 19. stol. Sestával ze čtvrceného štítu, na němž byly čtyři znamení, totiž dřívější pečetní znamení čtyř vesnic: Rokytna, Františkova, Horní Rokytnice, a Dolní Rokytnice.

Štít je čtvrcený. V první čtvrti zlaté je při pravém okraji štítu šedá skála, před ní na zelené půdě doleva obrácený, černě oděný horník při práci (Rokytno); v druhém, pravém horním poli modrém stojí na trávníku hnědá doleva obrácená liška (Františkov); v třetím, levém dolním, rovněž modrém poli je na trávníku doleva kráčející Bílá ovce s Černými kopýtky (Horní Rokytnice) ng isang ve čtvrtém poli zlatém je černohnědý Medved, vztyčený na zadních nohách, obrácený doleva isang držící v předních tlapách patrně stříbrnou radlici (Dolní Rokytnice ). Nad štítem je stříbrná zděná koruna.

kasalukuyan

Nově vybudované Horní náměstí v Horní Rokytnici s domy v alpském stylu.

Na-post ang 15 upang gawin ang mga bagay na ito sa iyong site. Byl vybudován obrovský lyžařský areál s 28 vleky a čtyřsedačkovou lanovkou na Lysou horu. Tato lanová dráha je jediná, která vede do I. zóny KRNAP. V roce 2006 byla otevřena další čtyřsedačková lanovka, v rámci areálu Horní domky. Nagtatampok ka sa parke sa Rokytky k chatě Lovčenka.

Došlo k velkému zvýšení ubytovací kapacity města. Byly kompletně vybudována nová náměstí (Horní náměstí a Dolní náměstí) s domy a apartmány v alpském stylu a kvalitními službami. Tyto projekty ale velmi zvýšily zadluženost města, kvůli které dokonce městu hrozil i krach. Toto nebezpečí bylo zažehnáno av současné době patří Rokytnice nad Jizerou mezi naše nejatraktivnější střediska letní i zimní dovolené v Krkonoších. Kung ang isang tao ay nakikipag-usap, 2 mateřské školy, zvláštní škola a zdravotní středisko.

Ulice a náměstí ve městě nejsou pojmenovány: název se používá pouze pro novy vybudované Horní náměstí v Horní Rokytnici. Pro orientaci se používají názvy místních částí, případně i dílčích sídelních celků (napiling Ligal na Strán a Zimní Strana pro rozlišení stran údolí Huťského potoka v Dolní Rokytnici).

pagbabahagi
Mangyaring maghintay ...

iwan ng tugon

I-back sa tuktok